[et_pb_section fb_built=“1″ admin_label=“section“ _builder_version=“3.0.51″ background_color=“#eaf1ff“][et_pb_row admin_label=“row“ _builder_version=“3.0.47″ background_size=“initial“ background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.0.51″ parallax=“off“ parallax_method=“on“][et_pb_text _builder_version=“3.0.51″]

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jak to, že filtrační patrona Dewberry vydrží mnohem déle než patrony jiných značek? 

Ze dvou důvodů. Zaprvé: Filtrační patrona Dewberry obsahuje mnohem více aktivních filtračních složek a její kapacita je proto daleko větší než u běžných filtračních patron. Díky většímu počtu aktivních složek má delší životnost. Zadruhé: Životnost filtrační patrony Dewberry sleduje systém CLM™ (monitor životnosti filtrační patrony). CLM™ měří skutečné množství přefiltrované vody. Vodní filtry jiných značek využívají „ukazatele“, které dobu pro výměnu patrony stanoví pouze na základě odhadu. Monitor CLM™ značky Dewberry zajišťuje přesné měření, čímž předchází nedostatečnému nebo nadměrnému využití kapacity filtrační patrony. 

Jak systém CLM™ funguje?

CLM™ (monitor životnosti filtrační patrony) je elektronické zařízení opatřené mikroprocesorem, které přesně eviduje skutečné množství přefiltrované vody. Každou naplněnou nálevku filtru Dewberry považuje systém CLM™ za jednu „várku“ vody. Po naplnění filtru Dewberry začnou dílky na elektronickém displeji postupně blikat. S koncem životnosti patrony displej ukáže, že je třeba vložit novou patronu. 

Je skutečně nutné filtrační patronu před instalací ponořit do vody?

Novou patronu doporučujeme ponořit do studené vody a jemně s ní zatřást, aby se z patrony odstranil veškerý vzduch. Neodstraněný vzduch by mohl v ojedinělých případech zhoršovat kvalitu filtrace; ponořením patrony do vody se tedy jednoduše zajistí maximální účinnost patrony.

Kolik litrů vody mohu s jednou patronou Dewberry přefiltrovat?

Životnost filtrační patrony závisí na množství přefiltrované vody. Čím více nečistot voda obsahuje, tím kratší bude životnost patrony. Životnost patrony a účinnost filtrace se odvíjejí také od typu nečistot, protože některé se odstraňují snáze a jiné hůře. K měření životnosti filtrační patrony Dewberry využíváme maximální hodnoty nečistot, které jsou pro vodu z vodovodu stanoveny. Na základě těchto analýz má filtrační patrona Dewberry kapacitu přes 300 litrů.

Je stanovena maximální doba používání filtrační patrony Dewberry?

Maximální délka doby, po kterou lze filtrační patronu Dewberry používat bez ohledu na množství přefiltrované vody, je tři měsíce. Tuto maximální dobu sleduje také CLM™ (monitor životnosti filtrační patrony).

Jakou životnost má CLM?

CLM™ (monitor životnosti filtrační patrony) je napájen bateriemi a jeho minimální životnost je pět let. Nezapomínejte, že CLM™ je elektronické zařízení, které musí být zlikvidováno v souladu s platnými ekologickými předpisy a nařízeními. Pomozte chránit životní prostředí!

Pokud otevřu odklápěcí víko náhodou a pak nenaplním filtr Dewberry vodou, dojde k aktivaci CLM?

Nikoli. Činnost CLM™ (monitoru životnosti filtrační patrony) řídí speciálně vyvinutý software, který sleduje plnění a délku filtrace vody. Byly provedeny rozsáhlé testy k ověření přesnosti výpočtů prováděných CLM™ a bylo zjištěno, že při běžném provozu je přesnost vynikající.

Nacházejí se ve vodě z vodovodu nebezpečné nečistoty?

Podle mnoha nezávislých výzkumů není kvalita vody z vodovodu vždy optimální. Obsah nečistot se může lišit podle regionu nebo místa, kde žijete. Níže jsou uvedeny nejběžnější látky, které byly ve vodě z vodovodu nalezeny a které mohou být potenciálně nebezpečné:

. Chlor a organické sloučeniny chloru. Ve vodě z vodovodu jsou přítomny za všech okolností. Chlor se do vody přidává za účelem likvidace patogenních bakterií a zajištění mikrobiologické nezávadnosti vody. Chlor sám o sobě je však jedovatý a nepříjemně zapáchá. Jedná se o velmi aktivní látku, která na sebe váže organické nečistoty. Tyto sloučeniny na bázi chloru mohou být i ve velmi malých množstvích dosti toxické.

. Voda z vodovodu může obsahovat jedovaté kovy jako olovo, arzén, hliník a další.

Vodní filtry Dewberry chlor, sloučeniny na bázi chloru, organické nečistoty a jedovaté kovy odstraňují. Zlepšuje se tak chuť vody a veškerý zápach je beze zbytku eliminován.

Jak poznám, že nastal čas na výměnu filtrační patrony?

Životnost filtrační patrony není neomezená. Je důležité ji vyměnit včas, ovšem ve víru každodenních starostí není snadné si zapamatovat, kdy jsme filtrační patronu měnili nebo kolik vody jí proteklo. Právě z tohoto důvodu jsme přišli s myšlenkou použít monitor životnosti filtrační patrony (CLM™), který přesně měří objem přefiltrované vody. Hlídá také maximální délku doby, po kterou lze filtrační patronu používat (tři měsíce). Filtrační patronu je nutné vyměnit vždy, když se na CLM™ rozsvítí příslušná kontrolka.

Proč je nutné vodu z vodovodu čistit?

Kvalita vody z vodovodu není vždy optimální. Někdy voda obsahuje nečistoty, kvůli kterým má pachuť nebo je cítit. V některých případech mohou tyto nečistoty dokonce ohrožovat zdraví. Právě z tohoto důvodu miliony lidí na celém světě používají ve svých domácnostech k čištění vody vodní filtry. Díky vodnímu filtru Dewberry bude voda, kterou používáte na přípravu čaje nebo kávy, k vaření či přímé spotřebě, vždy čistá, průzračná a chuťově optimální. Jde o jednoduché, spolehlivé a úsporné řešení pro každý den!

Co se stane, pokud filtrační patronu nevyměním včas?

Čisticí kapacita filtrační patrony není neomezená. Účinnost čištění se s koncem životnosti filtrační patrony začíná snižovat. Pokud tedy chcete, aby voda z vašeho filtru Dewberry byla vždy dokonalá, nezapomínejte měnit filtrační patronu v pravidelných intervalech. Maximální doporučená délka používání jedné patrony je tři měsíce. Filtrační patronu je nutné vyměnit vždy, když se na elektronickém displeji CLM™ (monitoru životnosti filtrační patrony) rozsvítí příslušná kontrolka.

Proč je nutné po výměně filtrační patrony první dvě várky vyčištěné vody vylít?

Každou novou filtrační patronu je nutné propláchnout a aktivovat. Právě z tohoto důvodu je nutné první dvě várky vody vylít. V první várce mohou být přítomny drobné částice prachu z aktivního uhlí, což je naprosto normální. Po prvních dvou filtracích uhelný prach beze zbytku zmizí.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]